Váš názor


 Jméno *
 E-mail *
 Web
 zpráva *
* Povinná položka

Antispamová kontrola
Opište prosím kombinaci číslic a písmen přesně podle obrázku
6 + 7=

(1633)
(13) Jan Hazlbauer
5.10.2014 22:23:04
url  email

Dobrý den,

moc mě to mrzí, ale byl jsem tam v tu dobu už jen sám s třemi dětmi a Kubík (nejmladší) nutně potřeboval přesun. Napsal jsem to na facebook, ale napsat sem mě bohužel nenapadlo. Můžeme se setkat jinde a jindy?

S omluvou a pozdravem
Jan Hazlbauer

(12) Jitka Hlavackova
5.10.2014 16:18:14
email

Dobrý den,

před chvílí jsem byla v centrálním parku, kde mělo proběhnout setkání s vámi, ale nenašla jsem vás..?

Pěkný den,
J.H.

(11) AnnaZborníková
19.09.2014 21:57:10
email

Děkuji panu Novákovi za odpověď. Doufám, že po 11. 10. bude v silách Vašeho sdružení opravy těchto památek navrhnout. Domnívám se, že proti tomu nemůže být žádný rozumný člověk. Nejde přece jen o výstavbu nového, ale je třeba se postarat i o to, což již bylo vytvořeno a má určitou hodnotu.
Hezký večer.
Anna Zborníková

(10) Vladimír Novák
19.09.2014 21:38:31
email

Vážená paní Zborníková,
děkujeme Vám za podnět. Vámi uvedená díla jsou bezesporu těmi nejzajímavějšími památkami svého typu ve Kbelích. Pokud je jejich stav tak neutěšený, jak píšete, pak by zajisté mělo být učiněno vše pro to, aby nedocházelo k jeho dalšímu zhoršování a aby obě díla byla vhodným způsobem zrestaurována.

S přáním příjemného večera

Vladimír Novák

(9) Anna Zborníková
18.09.2014 20:05:48
email

Děkuji panu radnímu Hazlbauerovi za odpověď. Mám ale ještě jeden dotaz. Snažila jsem se prostudovat dostupné volební programy stran a hnutí ucházejících se o přízeň voličů ve Kbelích.
Ne všechny subjekty ovšem byly schopny volební program zformulovat. Zveřejněné programy mají mnoho shodných rysů. Slibují řešení palčivých problémů. Zajímalo by mě, zda se někdo pozastavil nad žalostným stavem sochy svatého Vojtěcha a jeho okolí a rovněž neutěšený stav sousoší Rozum a cit, umístěného proti zdravotnímu středisku. Obě tyto sochy jsou od roku 1958 zapsány jako kulturní památka v seznamu Národního památkového ústavu. Rejdila jsem na stránkách Magistrátu hlavního města Prahy, kde jsem narazila na granty na kulturní památky.
Je jasné, že takováto oprava by byla finančně velice náročná, protože tuto činnost může provádět pouze restaurátor s akreditací MK, ale na druhou stranu se dá říci, že čím žalostnější stav, tím nákladnější oprava.
Myslím, že ve Kbelích není mnoho kulturních památek a o ty, které zde máme, bychom měli pečovat.
Co vy na to?
Díky za odpověď a názor.
Anna Zborníková

(8) Rastislav Švec
18.09.2014 15:30:08
email

Dobrý den,
děkujeme za Váš příspěvek i podnět k přemýšlení. Pravdou je, že i já jsem se setkal s velmi neodpovědnými majiteli psů v Centrálním parku. Ať už se to týká dodržování psí hygieny (s tím bojujeme v komisi životního prostředí dlouhodobě) nebo pohyb bez vodítka, máte pravdu, že je třeba zapojit městskou policii a rozdat pár pokut. Bohužel až na to lidé často slyší. Ovšem i tak se obávám, že to nebude stoprocentně vyřešeno. K umístění hřiště pro psy před tunelem. Prostor vyhrazený pejskům je rozhodně ve Kbelích potřeba. Navíc stávající hřiště je velmi malé. Jak již píše kolega, bylo by asi vhodnější přemístit ho do původně navrhovaného prostoru za tunelem vlevo podél trati nebo úplně jinam na okraj Kbel. Takže na Vaše otázky položené závěrem:
Ochota problém řešit? Samozřejmě je. Doufám, že nezodpovědní pejskaři mezi naše voliče nepatří.
Městskou policii zapojit při řešení tohoto problému je určitě možné a taky nutné.
Přemístění hřiště – otázka diskuze, nemyslím, si, že je to nemožné. Nejen kvůli lidem, ale i psům samotným, aby nebyli tak omezeni prostorem, jako jsou nyní v Centrálu.

Pěkné dny.

R. Švec

(7) Jan Hazlbauer
17.09.2014 21:09:19
url  email

Odpověď na dotaz paní Zborníkové:

Dobrý den,
přiznávám, že jste byla asi prvním člověkem, který nás již před lety na problematiku zveřejňování zápisů přivedl. Především díky Vám jsme začali usilovat o zveřejňování zápisů a pokud nám bude dána větší důvěra, určitě zápisy zveřejňovat budeme. Jak píšeme v programu, zkrátka jsme tuto věc vyjednat v koalici nedokázali. Bude to samozřejmě pracnější, náročnější, ponese to i své problémy, ale stejně jako vy věříme, že tak je to správně. Děkujeme a ať se Vám daří!

K dotazu pana Rakušana se detailněji vyjádří R. Švec, je to jeho obor. Já můžu za sebe jen dodat, že jsem od začátku v radě hlasoval pro umístění za tunelem vlevo. Momentálně je psí hřiště v jakémsi testovacím provozu, proto Vás prosím o to, abyste svůj podnět podal na úřadě, ať je možnost s tím "hnout" co nejdříve. Děkujeme!


(6) Anna Zborníková
16.09.2014 22:54:34
email

Dobrý den,
sleduji Vaše stránky pozorně a nevím proč, ale při čtení hodnocení naplnění, či nenaplnění volebního programu, se mi vybavil jeden zážitek. Týká se oblasti "Kbely přívětivé, otevřené a bezpečné", v období 2010 - 2014 se nám nepovedlo: 2. Přesvědčit koaličního partnera v otázce zveřejňování zápisů z komisí a výborů., 4. Dostatečně informovat o všech zasedáních zastupitelstva a některých dalších akcích.
Onehdy nějaký odvážný spoluobčan vznesl v "návštěvní knize" městského úřadu dotaz, proč se nezveřejňují zápisy z jednotlivých komisí na stránkách obce. Odpověď byla jednoznačná. Jde o poradní orgány "Rady". Zajímavé na tom je, že fungování místní samosprávy se řídí Zákonem o hlavním městě Praze, stejně jako fungování Magistrátu hl. města Prahy, Vinoře, Satalic, Horní Počernic ... Rozdíl je jen v tom, že zde se zápisy zveřejňují a to jak ze zasedání rady dle jednotlivých schůzí, tak i z komisí. Pro mne osobně je odpověď zveřejněná v "Návštěvní knize" konstatováním, že občan Kbel je negramotný hlupák, kterému lze nakukat cokoliv.
Bylo by zde ovšem ještě jedno vysvětlení. Magistrát hlavního města Prahy a ostatní městské části Zákon o hlavním městě Praze, na rozdíl od Kbel, špatně vykládají.
Do voleb držím palce.(5) Jan Rakušan
14.09.2014 08:42:45
email

Vážení,

obracím se na vás jako váš potencionální volič s následující problematikou. Bydlím v bytě s výhledem na Centrální park Kbely a zároveň "park" velmi často využívám ve volném čase s dětmi a zároveň jako kondiční běžec, tzn. mám velmi dobrý přehled o využívání "parku".

Již delší čas pozoruji jeden velmi nepříjemný fakt a to je využívání "parku" majiteli psů jako cvičák a zároveň psí záchod. Vybudováním cvičiště se koncentrace problému ještě zvětšila. Bohužel umístěním cvičiště do "parku" vznikl velmi nebezpečný mix dětí, nezodpovědných majitelů psů a nevycvičeným psů.

Z mého pohledu se jedná o časovanou bombu, kdy výsledkem bude pokousání dospělého, který bude chránit své dítě, nebo dokonce malého dítěte s devastujícími následky (hlava psa = hlava dítěte). O znečišťování volných ploch se nebudu detailně rozepisovat, ale zápach psí moči po proběhnutí po trávě je otřesný.

Dodržováním zásady, aby byl pes uvázaný v prostoru "parku" velká většina majitelů nedodržuje. Pokud se chce přesvědčit, doporučuji navštívit "park" v ranních, nebo podvečerních hodinách, samozřejmě Městská policie v uvedených časech nezasahuje.

Závěrem bych rád položil několik otázek. Jste schopni - ochotni tuto problematiku vyřešit? Chápu, že majitelů psů jsou také voliči a rozhodnutí z hlediska hlasování je pro vás diskutabilní. Je možné v dalším volebním období Městskou policii zaúkolovat při řešení tohoto problému? Samozřejmě nejprve cestou prevence - domluvy a následně postihu? Jste schopni přemístit nesmyslné umístění cvičiště do vhodnější lokality?
Děkuji za odpověď, vaše odpovědi budu samozřejmě diskutovat ve svém okolí.
S pozdravem
Jan Rakušan

Martinická 989/7

197 00 Praha 9 - Kbely


(4) Marek Omelka
5.01.2013 10:27:07
email

Dobrý den,

s manželkou jsme studovali Váš volební program a nezbývá než říci, že
Vám držíme palce.

K bodu:

"Výstavba cest pro pěší, kočárky a jízdní kola lemovaných zelení ku prospěchu nejen lidí, ale i dalších živých tvorů. Takovými stezkami se pokusíme propojit Kbely s okolními obcemi."

bych se rád zeptal, zda se neuvažuje o možnosti uzavřít pro auta komunikaci, která
vede od přejezdu Jilemnické na Bohdanečskou, viz http://www.mapy.cz/s/5Zql
Je to oblíbené místo procházek na zámeček Ctěnice a auta by mohla jezdit jen
o něco málo delší trasou přes Semilskou a Bohdanečskou. Možná by bylo hezké
vysázet kolem výše uvedené cesty směrem na Ctěnice alej. Tchán už se hlásil
na případnou brigádu. ;)

---

Také určitě souhlasíme s dalším bodem Vašeho programu

"Údržba městské zeleně s ohledem na potřeby vyskytujících se živočichů a rostlin. "

Mimo jiné by byla velká škoda přijít o ty slavíky, co ve Kbelech máme v tak
hojném počtu.

S pozdravem,
Marek Omelka

Go to Top