Co jako rodiče očekáváte od současné (nebo nové) ředitelky mateřské školy ve Kbelích?

Vážení rodiče,
v současné době probíhá konkurzní řízení na ředitele obou mateřských škol ve Kbelích. Zřizovatel by měl během července vybrat nejvhodnějšího ze tří přihlášených kandidátů.

Rádi bychom se Vás zeptali, co očekáváte od člověka, který bude v příštích šesti letech řídit obě naše MŠ (MŠ Letců i MŠ Albrechtická). Všichni tři kandidáti se budou moci seznámit s Vašimi názory. Napište, prosím, jaký způsob komunikace a jednání s rodiči od ředitele očekáváte? Co dalšího od ředitele očekáváte? A co je pro Vás na osobě ředitele nejdůležitější, abyste byl(a) jako rodič spokojen(a)?

Pokud s tím budete souhlasit, budeme rádi, když do diskuse uvedete své jméno. Rádi bychom podporovali kulturu otevřené, věcné a slušné diskuse.

Vladimír Srb, člen školské komise

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Co jako rodiče očekáváte od současné (nebo nové) ředitelky mateřské školy ve Kbelích?

 1. Irena Šlajerová napsal:

  Dobrý den, děkuji za příležitost vyjádřit svoje očekávání od ředitele MŠ. Očekávám:
  1) vytvoření bezpečného a zdravého (dle rozumných požadavků) prostředí pro děti
  2) vytvoření vhodného prostředí pro učitele, které bude motivovat k aktivitám vedoucím k rozvoji dětí
  3) vytvoření podmínek pro zpětnou vazbu směrem od a ke všem zúčastněným: dětem, rodičům, učitelům i řediteli
  4) otevřené a vstřícné prostředí pro řešení eventuálních problémů – hlavně komunikace a čas.
  S pozdravem, Irena Šlajerová

 2. Šárka Vojtová napsal:

  Dobrý den, nevím, zdali je tato stránka ještě aktuální, přesto mám potřebu se vyjádřit a jsem ráda, že tato možnost zde existuje. Nebudu se detailně věnovat odpovědi na dotaz, neb jde o složitější téma, ale mám za to, že fungování a spokojenost s činností ze strany dětí, rodičů a samotných pedagogů se vždy odvíjí od osoby vedoucího subjektu, stejně jako u jiných profesí. Očekávala bych primárně to, že mezi paní ředitelkou, rodiči a zaměstnanci bude nějaká komunikace vůbec existovat. V současné době tomu však zřejmě není. Za více jak rok navštěvování MŠ Albrechtická se nám nepodařilo paní ředitelku střetnout, cokoli o ní slyšet, získat odpověď na písemný dotaz, ani získat nějaký přímý kontakt na ni – webové stránky nic takového nenabízejí, uvedené tel. číslo je na školku, na zprávy odeslané na uvedenou e-mailovou stránku nikdo neodpovídá, ve vztahu k vedení jsou slyšet jak ze strany rodičů, tak též zaměstnanců pouze negativní reakce. Podle mého názoru je zbytečné řešit, co očekávat od ředitele MŠ, byť je tato snaha chválihodná, když výkon této funkce zřejmě vázne ve svých základech, nebo je zcela netransparentní. Základem všeho je komunikace, která zde vázne. V této souvislosti pouze uvádím, že v rodině máme též ředitelku velké mateřské školy a mám pocit, že srovnávám nesrovnatelné. Nepatřím mezi kritiky, ale pokud jde o výchovu a vzdělání našich dětí, nenechává mě současná situace klidnou. Budu věřit, že problém je skutečně pouze v komunikaci a vše ostatní funguje správně. Pokud je však v možnostech a kompetencích kohokoli, ať již dnes či do budoucna prosím o kontrolu a nápravu. Jinak nezbývá než souhlasit s předchozím názorem pí. Šlajerové, která svá očekávání definovala přesně a srozumitelně. Pokud by byla splněna, bylo by to příjemné.
  S pozdravem,
  Šárka Vojtová

 3. Jan Hazlbauer napsal:

  Dobrý den,
  otázku jsme mínili jako příspěvek do diskuse v době, kdy probíhalo výběrové řízení, které dopadlo, jak dopadlo. Vše, co píšete, bych okamžitě podepsal, komunikaci osobně považuji taky za základ vykonávání takovéto pozice. Platí stále, že podnikáme všechny možné kroky k tomu, aby se situace zlepšila,mj. trváme na tom, že rozdělení školek by aktuálně situaci mohlo výrazně pomoct a do budoucna by dalším problémům mohlo předcházet.
  S pozdravem
  J. Hazlbauer

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *